Щорічні медові виставки -ярмарки. Україна .

Оновлення: виставка « Медовий Спас» у Києво - Печерській Лаврі буде відбуватися з 10 по 19 серпня. Вхід вільний з 9:00 до 19:00.

Список бджільницьких ярмарків

Як правило ярмарки пов'язані зі святами. У даному випадку це день пасічника і медовий спас. 19 серпня: День пасічника - професійне свято бджолярів - в Україні почали відзначати з 1997 року. Професійний свято засновано в 1997 році Указом Президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи Міністерства агропромислового комплексу України та Спілки пасічників України .

14 серпня: Медовий спас і початок Посту. За переказами, в цей день у 988 році хрестився хреститель Русі святий князь Володимир, колишній Красне Сонечко. Медовим Спас називається тому, що з цього дня можна ласувати медом. Його відбирають у бджіл і несуть до церкви освятити, щоб і в майбутньому бджілки благополучно працювали. У Медовий Спас починається 14-денний Успенський піст в пам'ять про Успіння, тобто закінчення земного життя Богородиці .

Київ :Медовый Спас в Киево-Печерской Лавре 

Медовий Спас у Києво - Печерській Лаврі На території Свято -Успенської Києво - Печерської Лаври з 10 по 19 серпня проходить щорічна православна виставка « Медовий Спас», де можна купити мед і продукти бджільництва від 150 провідних пасічників і господарств з різних регіонів України. Також на виставці представляються до продажу різноманітні предмети церковного начиння.

Вхід на виставку вільний, з 9:00 до 19:00. Оргкомітет : 38 ( 044 ) 255-11-19. Детальніше про ярмарок можна почитати на офіційному сайті.

Медовый Спас в «Парке Киевская Русь»  У Національному науковому центрі "Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича " проводиться два рази на рік навесні 22-23 травня і восени 17-19 серпня ( краще уточнити по телефону ) Виставка- ярмарок " Бджільництво". На виставці-ярмарку передбачено показ досягнень і реалізація продукції галузі бджільництва всіх регіонів України. Це наймасштабніша виставка продуктів бджільництва в Україні. Вона буде цікава не тільки споживачам різнорідних бджолиних смакоти і корисностей а й бджолярам.

Вхід: безкоштовно. Місце проведення: м. Київ, вул Академіка Заболотного, 19. Їхати від станції метро Либідська тролейбусом № 1 або маршруткою № № 172,156 . Телефон оргкомітету: 044 526-67-98, 526-55-35 . Докладніше про інститут бджільництва можна почитати на офіційному сайті Медовый Спас в «Парке Киевская Русь» 

У «Парку Київська Русь» 14-15 серпня святкують Медовий спас. У цей день Ви зможете не тільки насолодитися смаком свіжого меду в передмісті стародавнього Києва, але й взяти участь у різноманітних народних іграх, познайомитися з давніми слов'янськими обрядами, навчитися стріляти з традиційних луків, приміряти справжній давньоруський костюм і навіть військові обладунки, взяти участь в богатирських забавах, освоїти різноманітні народні ремесла і просто чудово відпочити на свіжому повітрі в мальовничому місці стародавнього Києва .

Вартість квитків: 30 грн. - Дорослий, 15 грн. - Пільговий ( школярі, студенти, пенсіонери), для дітей до 7 років вхід безкоштовний. Квитки можна придбати : в касах на території парку.

"Парк Київська Русь" - знаходиться у с. Копачів, Обухівського району, Київської області ( 34 км від Києва). Детальніше про ярмарок 2010 року можна почитати на офіційному сайті.

Харків :Медовый Спас в «Парке Киевская Русь» 

У Харківському Національному технічному університеті сільського господарства ім. П.Василенка 20 лютого ( на 2010 рік) відбудеться виставка-ярмарок " Бджільництво та апітерапія Слобожанщини". На ярмарку представляються найкращі сорти меду й інша різноманітна продукція бджільництва, а також проходить виставка і продаж устаткування для бджолярів і продуктів апітерапії. Крім того, на ярмарку проходить дегустація питного меду та конкурс "Кращий медовар Слобожанщини".

З 9.00 до 16.00 у приміщенні Харківського Національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, розташованого за адресою : м. Харків, вул. Артема, 44 ( ст.метро " Пушкінська" ). Телефони для довідок: ( 057 ) 751-50-46, ( 099) 787-74-20. Вхід для відвідувачів безкоштовно .

Секрет рідкого і прозорого " травневого меду" в супермаркетах.

Зараз в Україні  існує кілька " виробників меду " які представлені в супермаркетах. Схема дії таких " виробників" проста: тримати кілька вуликів для звіту перед податковою. Купувати десятками тонн мед у навколишніх пасічників. Після закупівлі достатньої кількості мед розігрівається в спеціальній ємності до температури близько 40-50 градусів. При розігріванні мед змінює свою структуру і стає прозорим і рідким. Потрібно відзначити - таким чином можна підготувати мед будь-якого віку ( хоч 20 -річний ). Існують також і інші підходи до підготовки меду до продажу. Наприклад розмішування меду перетиранням.

Недоліки покупки меду в супермаркеті :

розігрітий мед втрачає свої корисні властивості, а при розігріві до більш високої температуру ніж 60 градусів стає марним для лікування.

При оптових закупівлях меду не проводиться належний контроль якості, наприклад мед не перевіряється на наявність пестицидів та інших речовин. Змішування з великою кількістю меду з інших партій дозволяє досягти потрібного прохідного рівня для отримання сертифікату якості.

Переваги покупки меду в супермаркетах :

Мед проходить перевірку для отримання сертифікату якості. Ніякого желатину, борошна та ін. там не буде.

Помічений цікавий трюк при продажу меду в супермаркеті : на баночці з медом зазначається вага в грамах (наприклад 480 гр), при цьому дуже легко подумати що це відповідає обсягу в півлітра меду. Насправді це означає що в баночці 0,35 літра меду. Як правило, ціну за 0,350 літра продавці вказують рівною вартості 0,5 літра меду на ринку. Потрібно пам'ятати що в літровій банці меду зазвичай близько 1,35 кілограма меду. Адже густина меду вище ніж води.

 
Бесплатная доставка при заказе от 150 грн
Лечебные продукты пчеловодства. Ум да здоровье дороже всего.