Неврологічні захворювання і продукти бджільництва.

Реферат статті з «Міжнародного неврологічного журналу».

«Ніяка хімія не замінить природну лікувальну силу».

Проблема довіри до статей і рецептів народної медицини, опублікованих у різноманітних джерелах - від газет і книг до веб-сайтів - в їх анонімності, непідтвердженості результатами наукових досліджень, з відповідними висновками, та й, науковими званнями кореспондентів.

В деякій мірі цю проблему вирішує стаття «Апіпрофілактика і апітерапія в клініці нервових хвороб», написана колективом авторів - співробітників кафедри лікувальної фізкультури, спортивної медицини та реабілітації Харківської медичної академії післядипломної освіти. Я бачу цінність цієї статті саме в тому, що вона написана представниками офіційної медицини, що поради та рецепти, наведені в ній, мають наукове обгрунтування.

Основна думка - продукти бджільництва залишаються (з часів Авіценни) якщо не визнаним (офіційною медициною) лікарським засобом, то речовиною, яка підсилює, стимулює процеси, спрямовані на нормалізацію функцій організму, тобто допомагає, поряд з медикаментозним лікуванням, лікуванню організму. Це пов'язано з тим, що всі продукти бджільництва є біологічно активними речовинами, і діють як біогенні стимулятори. Самим доступним продуктом бджільництва залишається мед.

Чому мед є цінним продуктом?

До складу меду входить більше 300-сот компонентів. Починаючи від вуглеводів, кислот і солей, і закінчуючи - гормонами, ферментами, спиртами, ефірними маслами. Входить більше 20-ти амінокислот, у тому числі всі незамінні. Вони каталізують окислювально-відновні та інші процеси. Фенольні сполуки підвищують міцність і еластичність кровоносних судин, надаючи, таким чином протисклеротичну дію. Ефірні олії надають легку збудливу дію на кровоносну і нервову систему. Тому він корисний для людей, зайнятих важкою фізичною і розумовою працею (Приклад-мед входить в «сухий пайок» солдат ВДВ), а також ослаблених хворобою. Серед терапевтичних властивостей меду виділяється його бактерицидність. Якщо при лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів тримати мед у роті не менше 6-ти разів на день, то, патогенна флора значно зменшується.

Мед як заспокійливий і легке снодійне.

Випита на ніч склянка води з чайною ложкою меду забезпечує спокійний сон.

Рецепт № 1 при підвищеній нервовій збудливості.

Приготувати суміш: настоянка валеріани 10 мл, настоянка глоду 10 мл.

Приймати по 25 крапель 2-3 рази на день при підвищеній нервовій збудливості, що супроводжується болями в області серця і прискореним серцебиттям. Окремо вживати одну чайну ложку меду.

Хороший лікувальний ефект від медолікування досягається при неврастенії і істерії.

Рецепт № 2 при підвищеній нервовій збудливості.

Слід приймати по 100-120 г натурального меду в день: по 30 г вранці та ввечері і 40-60 г після обіду. За 30 хвилин до сну мед розводять в 1 склянці води кімнатної температури. Вже в першій половині лікування, тобто через 1-2 тижні, у хворих з'являються хороший міцний сон, почуття бадьорості вранці, підвищується працездатність.

Рецепт № 3: загальнозміцнюючий бальзам при підвищеній стомлюваності.

Взяти 500 г листя алое, 100 г трави звіробою, 500г травневого меду і 0,5 л білого виноградного вина. Подрібнену траву звіробою залити 0,5 л окропу, настояти в термосі 0,5-1 годину і процідити. Підготовлені листя алое пропустити через м'ясорубку. З'єднати всі компоненти бальзаму, добре перемішати, перелити в пляшку з темного скла, закрити пробкою і поставити в прохолодне місце на 6-10 днів. Приймати по 1 чайній ложці щогодини протягом перших 5 днів, потім по 1 столовій ложці кожні 3 години. Курс лікування-1 місяць. Після 10-денної перерви його можна повторити.

Медовий масаж. Кому допоможе медовий масаж?

Медовий масаж з успіхом практикували тибетські ченці.

Показання до медового масажу:

1) вертеброгенная патологія;

2) остеохондроз хребта;

3) міозит;

4) відновлення спортивної форми після великих фізичних навантажень;

5) догляд за шкірою

Протипоказання до медового масажу: алергія на мед, гемофілія.

Медовий масаж створює  благотворний вплив на весь організм, підвищує життєвий тонус, приводить в дію майже втрачені рефлекси, покращує діяльність внутрішніх органів, судин і кори головного мозку. Через шкіру передається подразнення в центральну нервову систему, яка відповідає реакцією всього організму. Під час масажу з поверхні шкіри видаляються віджилі рогові клітки епідермісу, поліпшується кровопостачання і усувається венозний застій, прискорюються обмінні й ферментативні процеси. Шкіра стає рожевою і пружною. Підвищуючи шкірно-м'язовий тонус, масаж покращує зовнішній вигляд шкіри, роблячи її гладкою та еластичною.

Як робиться медовий масаж?

Мед наноситься на масажованих зону. Долоні міцно притискаються і різко відриваються. Процедура спочатку може бути болісною. Проводити 10-15 хвилин. За цей час мед перетвориться на білу масу - це виходять з пор шлаки. По закінченню масажу мед змити, а шкіру змастити зволожуючим кремом.

Дозування квіткового пилку при неврозах, неврастенії, для дітей і дорослих.

Дорослим: для профілактики захворювань - 20г; для лікування - 32г. Можна приймати окремо, можна в суміші з маслом, варенням, медом ...

Дітям: до 12 - років, доза зменшується вдвічі. Приймати за 15 хвилин до сніданку і перед вечерею в плині 1,5-2 місяців під контролем лікаря.

Застосування квіткового пилку при захворюваннях вегетативної нервової системи.

10г пилку за20-30 хвилин до прийому їжі 3 рази на день, 20-ть днів.

За яких неврологічних захворюваннях ефективне застосування маточного молочка?

Є дані, що свідчать про хороші результати після застосування маточного молочка при лікуванні захворювань нервової системи, таких, як порушення кровопостачання мозку, розсіяний мозковий склероз, астенічний невроз. Особливо відзначають маточне молочко як антистресовий препарат, що знижує наслідки впливу на організм екстремальних ситуацій.

При гіпертонічній хворобі, вегетосудинної дистонії, травмах головного мозку та післятравматичних ускладненнях, неврологічних проявах шийного остеохондрозу поряд з лікарською терапією приймають 20 мг маточного молочка під язик 3 рази на день протягом 10-20 днів. Через 7-10 днів курс лікування повторити.

При астенічних станах: приймати по15-20 мг маточного молочка під язик 3 рази на день протягом 15-20 днів. Клінічною практикою, а також в ході експериментів доведено зниження рівня холестерину при прийомі маточного молочка.

При гіпертензії приймають апілак по 0,5 таблетки під язик 1-2 рази на день протягом 3-4 тижнів.

При артеріальній гіпотензії апілак приймають по 1-2 таблетки 3 рази на день 2-3 тижні. Через 10-14 днів лікування можна повторити. При прийомі маточного молочка нормалізується тиск, поліпшується самопочуття і підвищується працездатність.

Маточне молочко підвищує розумову і фізичну працездатність, тому його можна приймати при виконанні важкої розумової чи фізичної роботи. (При підготовці до іспитів, заняттях спортом).

У спортивній медицині: застосовують суміш маточного молочка з медом. 1г маточного молочка на 100г меду. Приймати по5г 2 рази на день за годину до їжі. Тримати в роті до повного розчинення. Приймати 14-ть днів, перерва 10-ть днів потім повторити.

Трутневий гомогенат. Рекомендований для лікування неврозів і депресії. Доведено, що біологічна активність його за деякими показниками навіть вище, ніж у маточного молочка. Клінічно доведено, що трутневий гомогенат може регулювати діяльність центральної нервової системи, стимулювати самопочуття, підвищувати апетит, поліпшувати сон, знижувати рівень холестерину.

Прополіс. Широко застосовується для прийому всередину. Таблетки, настоянки, спиртовий екстракт, водний розчин, прополісне масло, прополісний мед, в нативному вигляді. Свічки, вагінальні кульки, аерозольні, ін'єкційні препарати. Він має знеболюючий, антимікробний, антибіотичну дію, противірусний ефект, руйнує токсини, бере участь в обмінних і ферментативних процесах.

Рецепт № 1 застосування прополісу при вертеброгенной патології

Прополіс натуральний розкачати у вигляді тонкого коржа великого діаметру, відрізати від нього пластинку необхідних розмірів і, наклавши її на больову (триггерную) зону, заклеїти шматком лейкопластиру - більшим за площею, ніж прополисна пластинка. Найбільш доцільно тримати прополіс на болючій  ділянці 1-2 доби. Процедура здійснюється з перервою в 12-14 годин до повного зникнення болю.

Рецепт № 2 застосування прополісу при вертеброгенной патології

Приготувати суміш з меду, соняшникової олії і настояного на прополісі винного спирту, узятих в рівній пропорції (по одній столовій ложці); отриману масу густо наносити на гірчичники і прикладати до хворого місця, злегка закріплюючи бинтом.

Бджолина отрута.

«Ефекти бджолиної отрути:

1) активізує діяльність центральної і периферичної нервової системи;

2) стимулює роботу серцевого м'яза;

3) зменшує кількість холестерину в крові;

4) знижує артеріальний тиск;

5) розширює судини головного мозку і серця;

6) позитивно впливає на кровотворні органи, плазму крові та її склад;

7) регулює роботу залоз внутрішньої секреції: гіпофіза, наднирників, щитовидної, підшлункової, статевих залоз;

8) знімає больовий синдром при остеохондрозі, артрозах, відновлюється повна амплітуда рухів, рухливість у хребті та суглобах;

9) стимулює вироблення дофаміну;

10) активно відновлює трофічні процеси;

11) підвищує фізичну і психологічну активність;

12) покращує проведення імпульсу по нервовому волокну;

13) сприяє виробленню опіоїдних пептидів (ендорфінів, енкефалінів);

14) надає потужний седативний ефект, не викликаючи при цьому звикання і побічних дій;

15) володіє імунокоригуючою дією;

16) поліпшує адаптаційні можливості;

17) нормалізує сон, апетит, настрій, загальний стан. »

Автори статті роблять висновки про доцільність застосування продуктів бджільництва (у неврології)

не тільки для лікування вертеброгенной паталогии, але і початкових стадій церебральної ішемії, роблячи загальний висновок про те, що «Апітерапія дозволяє позитивно впливати, на метаболічні процеси, перекисне окислення ліпідів, рівень ліпідів у плазмі крові, реологічні властивості крові, мікроциркуляцію. »

Говорячи простою мовою, офіційна медицина визнає і підтверджує лікувальну дію бджолопродуктів. Мед, пилок, маточне молочко, трутневий гомогенат, прополіс - приносять тільки користь, на відміну від будь-яких хімпрепаратів, які мають масу побічних дій. «Ніяка хімія не замінить природну лікувальну силу.» Цією фразою зі статті я почав, і рефреном підкреслюю мудрість цих слів.

                                                      Тарас Крячко, бджоляр. info@med-na-dom.com.ua

Література: Апіпрофілактіка і апітерапія в клініці нервових хвороб (За даними літератури та власних досліджень)

Малахов В.А.1, Завгородня А.Н.1, Гетманенко А.В.1, Волох Ф.А.2, 1Кафедра лікувальної фізкультури, спортивної медицини та реабілітації Харківської медичної академії післядипломної освіти, 2Городская клінічна лікарня № 7, м. Харків

Журнал 1 (39) 2011 / Практикуючому невролога / To Practicing Neurologist /
Бесплатная доставка при заказе от 150 грн
Лечебные продукты пчеловодства. Ум да здоровье дороже всего.