Маточне молочко та онкологічні захворювання (рак)

Літератури на дану тематику дуже мало. Аналіз однієї з наукових статей на дану тематику наведено нижче.

Дослідження проводилися над 180 мишах лінії С57ВL/6 та 50 мишах-гібридах F1. Піддослідним було привито визначену кількість ракових клітин. Дослідження проводилося із раковими клітинами двох видів, це "карцинома легень Льюїс" та  "лімфоїдна лейкемія".

  Якщо проаналізувати статтю, то можна зрозуміти, що маточне молочко більш дієве (див таблицю) при повільно ростучих пухлинах (карцинома легень Льюїс) та майже неефективне при проти швидкорослих (лімфоїдна лейкемія).

В таблиці наведені результати досліджень, а саме відмінності у таких показниках як маса пухлини, а також маса та кількість метастаз.

Група тварин Маса пухлини (г) Кількість метастаз Маса метастаз
Контрольна група 6.7 11.8 20.5

Із вживанням маточного молочка

(5 мгр/кг * 14 разів)

6.1 5.4 4.7

 

З таблиці видно, що прийом маточного молочка істотно не впливав на ріст початкової пухлини, але при цьому значно зменшувалася кількість метастазів (зменшення кількості та маси легеневих метастазів відповідно на 54.2 та 71.1% ) Дані результати можна пояснити тим, що при патологічних процесах (злоякісних пухлинах), що супроводжуються інтоксикацією та пригніченням реактивності, організм має потребу в препаратах, які стимулюють захисні сили. Бджолине маточне молочко яке є природним комплексом активних речовин відповідає цій потребі.

Важливо зазначити що у будь-якому випадку маточне молочко не стимулювало росту пухлин в ході експерименту.


Література: Л.І. Бондарчук, В.М. Рябуха, І.М. Кожура «Експериментальне дослідження протипухлинної і антиметастатичної дії бджолиного маточного молочка » - Міжвідомчий тематичний науковий збірник Бджільництво-22 .- Київ, Аграрна наука 1996
Бесплатная доставка при заказе от 150 грн
Лечебные продукты пчеловодства. Ум да здоровье дороже всего.