Способи застосування пилку.

Є багато видів пилку, різного кольору, різного смаку. Один - солодкий, інший - гіркий . Але пасічник зазвичай отримує суміш, зібрану з десятка найпоширеніших рослин, і смак, загалом, виявляється радше гіркуватим, і не всім подобається ця гіркота. Як же бути, як надати пилку наскільки можливо приємний смак ? Цим питанням ми зараз займаємося. Почнемо з того, що приймати пилок можна різними способами:

1) у натуральному вигляді, - грудочками або перероблену в порошок

2) у суміші з яким-небудь підходящим продуктом - маслом, варенням, медом і т.д.

Прийом пилку в натуральному вигляді

а ) грудочками - обніжжя, такими, якими потрапляють в уловлювач, тобто в тому вигляді, в якому їх постачають споживачеві більшість бджолярів. Багато моїх знайомих гризуть натуральну пилок і почувають себе чудово. Можна запити його невеликою кількістю води, щоб легше було проковтнути. Якщо він здасться надто гірким, можна одночасно смоктати шматочок цукру, або заїсти ложкою меду. Я не прихильник того, щоб змішувати пилок з водою в склянці, але може бути, комусь цей спосіб сподобається. Можна також приготувати щось на зразок мікстури, домісивши пилок до рідкому або розтертого меду .

б) у вигляді порошку.Подрібнений  порошкоподібний пилок краще змішується з медом, і, природно, суміш виходить більш однорідна. Але вигляд її виходить неапетитний. Своєрідну суміш дає з'єднання пилку з гірчицею : приготовлена ​​таким чином вона легко засвоюється.

Приготування сумішей

Це пошук, і його особливо повинні оцінити ті, кому не подобається гіркий смак окремих видів пилку. У всі суміші входить пилок, попередньо перетворений в порошок за допомогою кавомолки. Отриманий порошок потрібно перетерти з вершковим маслом. Чудові результати виходять при додаванні меду в суміш. Загалом складається першокласний зміцнюючий засіб з незвичайно багатим вмістом і прекрасною засвоюваністю. За відсутності масла можна використовувати інший жир або варення, найкраще желе з агрусу, малини, айви і т.д. Але все це, зрозуміло, зовсім не обов'язково. Але найпростіше, це просто розсмоктувати грудочки пилку.

Дозування

Представляється доведеним, що властивості пилку обумовлені головним чином вмістом у ньому вітамінів і амінокислот. У пилку багато різних вітамінів, але процентний вміст їх порівняно низький. В їх ролі найголовніше - те, що вони служать каталізаторами. А отже, їх присутність надає безперечно корисну дію, так як вони сприяють протіканню відомого числа біологічних реакцій, причому самі вітаміни від цього не руйнуються. Не так, мабуть, йде справа з амінокислотами. Якщо ми будемо виходити з необхідних для організму кількостей, не ускладнюючи і не пускаючись у вчені міркування, то прийдемо до висновку, що кількість пилку в денному раціоні має бути порядку 32 м. Але так як в нашому харчуванні існують і інші джерела амінокислот, ми можемо вважати достатніми наступні дози пилку : підтримуюча -20 г на день, ударна -32 г на день (у виняткових випадках). Це означає, що при зниженому харчуванні, перевтомі, слабкості необхідно отримувати близько 32 г пилку на день, в той час як мінімуму в 20 г достатньо для підтримки здоров'я дорослої людини, що несе значну фізичну і розумову навантаження. Щодо раціону для дітей завжди корисніше порадитися з лікарем, але за основу можна прийняти наступне : від 3 до 5 років 12 г на день від 6 до 12 років 16 г на день. Після 12 років - нормальний раціон для дорослих. 97. Звичайно, не завжди під рукою у споживача виявляться ваги для відважування зазначених доз. Пилок можна відмірювати ложками, знаючи, що 1 чайна ложка сухої пилку, без верху, важить 5 г, 1 десертна ложка 10 г, 1 столова ложка 15 г, 1 чайна ложка сухої пилку з верхом важить 8 г, 1 десертна ложка пилку з верхом важить 15 г, 1 столова ложка пилку з верхом важить 24 г

У який час доби потрібно приймати пилок ?

Найкраще приймати пилок вранці, натщесерце, приблизно за чверть години до першого сніданку. У такий час можна спокійно проковтнути всю денну норму в один прийом. Але можна розділити її на дві рівні частини - одну прийняти вранці, до першого сніданку а іншу - або перед другим сніданкам, близько дванадцятої години, або перед вечерею. Останній розпорядок особливо рекомендується для дітей від 3 до 12 років.

" Чи існують протипоказання до прийому пилку ?

Я особисто не знаю жодного. Але вважаю своїм обов'язком попередити, що пилок сприяє відкладенню жиру. Чи слід вважати це властивість позитивним чи негативним ? Безумовно - позитивним для осіб із зниженою вагою, які марно намагалися його збільшити. Негативним - для красивих жінок, що слідують моді і бажають зберегти фігуру. Їм, отже, доведеться вибирати між схудненням, найчастіше викликаним підозрілими зіллям і драконівським режимом, що може привести до самих неприємних наслідків, і тим, що не приносить шкоди- лікуванням пилком , яке поверне їм здоров'я, силу , рухливість і гарний настрій. "

Ален Кайяс . Пилок - диво - продукт і лікувальний засіб. Москва 1998 . ст.53 .

 
Бесплатная доставка при заказе от 150 грн
Лечебные продукты пчеловодства. Ум да здоровье дороже всего.